Vyrážky na kůži u psů

Proč psi trpí vyrážkami na kůži a jak jim pomoci?

Pes je nejlepším přítelem člověka ale stejně jako my, mohou i oni čelit různým zdravotním problémům včetně vyrážek na jejich kůži. Vyrážky mohou být pro psy nepříjemné a také nepohodlné. V tomto článku si povíme, proč se u psů mohou objevit vyrážky na kůži a jak jim předcházet nebo jak je odstranit.

VYRAZKY_U_PSU

Příčiny vyrážek na kůži u psů:

  • Alergie: Psi mohou trpět alergiemi na potravu, okolního prostředí (pyl, roztoči) nebo alergie na bleší kousnutí. Alergická reakce může způsobit vyrážky a svědění.
  • Kontaktní dermatitida: U psů se mohou objevit vyrážky po kontaktu s dráždivými látkami, jako jsou šampony, dezinfekční prostředky nebo jiné chemikálie.
  • Infekce: Bakteriální nebo plísňové infekce kůže mohou způsobit vyrážky, zánět a svědění.
  • Vši a blechy: Paraziti jako jsou blechy a vši psí, mohou způsobit kožní podráždění a vyrážky.
  • Kousnutí hmyzem: Některé druhy hmyzu mohou psa kousnout, což může vést k místnímu otoku a vyrážkám.
  • Stres: Stres nebo úzkost mohou mít vliv na imunitní systém psa a způsobit kožní problémy, včetně vyrážek.

VYRAZKY_U_PSU_1

Jak předcházet vyrážkám u psů:

 VYRAZKY_U_PSU_3

Jak můžete pomoci psovi s vyrážkami na kůži ?

Pokud si všimnete vyrážek nebo kožních problémů u psa, měli byste navštívit veterináře. Veterinární lékař provede důkladnou prohlídku a může doporučit následující kroky:

 Vyrazky_na_kuzi

Nezapomeňte, že každý pes má individuální potřeby a také odlišnou reakci na léčbu. Proto je nejdůležitější hledat příčinu a následně pak stanovit danou léčbu či stravovací dietu.

Sledováním zdraví a pohody vašeho psa můžete předcházet vzniku vyrážek na  jeho kůži a zajistit, že váš čtyřnohý kamarád bude mít šťastný a zdravý život.