Novinky

Slzení očí a rýma u psů

Proč psům slzí oči a trpí rýmou a jak tomu předcházet?

Psi jsou neuvěřitelně oddaní a loajální společníci, ale stejně jako my lidé mohou trpět i na slzení očí a rýmu. Slzení očí a rýmu může způsobovat více faktorů ale mezi nejběžnější patří alergie a infekce. Včasné rozpoznání problému nebo zavedení preventivních opatření mohou vašeho parťáka ušetřit od zbytečného nepohodlí.

V tomto článku si přiblížíme, proč psům slzí z očí a proč trpí rýmou. Také si rozebereme, jak můžeme těmto problémům předcházet.

slzy_pes

Proč psi slzí z očí?

Slzení u psů je častým jevem a může mít několik různých příčin:

 • Podráždění očí: Psi mohou slzet v důsledku podráždění způsobená prachem, pískem nebo jinými cizími předměty v okolí.
 • Alergie: Stejně jako lidé, psi mohou být alergičtí na různé látky, jako jsou pyly, roztoči nebo určité potraviny. Alergická reakce může způsobit slzení a zarudnutí očí.
 • Anatomické problémy: Někteří psi mohou mít tento problém už od narození nebo jej získat později. Mezi anatomické problémy řadíme např. zvláštní tvary očních víček, které mohou způsobovat slzení.
 • Keratitida: Je zánět rohovky, který může způsobit slzení, zarudnutí a bolest.
 • Cizí tělesa: Pokud se do oka dostane cizí těleso, může to způsobit slzení a zánět.
 • Konjunktivitida: Je zánět spojivek, který může být způsoben bakteriemi, viry nebo alergiemi.

pes_prach

Proč mohou psi trpět rýmou?

Rýma u psů, známá také jako infekce horních cest dýchacích, je běžným problémem a může být způsoben několika faktory:

 • Viry: Psi jsou náchylní k virovým infekcím, jako je psí parainfluenza nebo psí adenovirus typ 2, které mohou způsobit rýmu.
 • Bakterie: Bakteriální infekce také mohou způsobit rýmu a často se vyskytují jako sekundární infekce po virové infekci.
 • Alergie: Někteří psi mohou trpět alergiemi, které mohou způsobovat podráždění dýchacích cest a rýmu.
 • Podráždění dýchacích cest: Podobně jako u lidí může prach, nebo jiné dráždivé látky vyvolat podráždění dýchacích cest a způsobit rýmu.

 

Jak předcházet slzení a rýmě u psů?

 • Pravidelná hygiena: Pravidelně čistíte psovi oči a nos, abyste odstranili nečistoty a snížili riziko podráždění.
 • Vhodná strava: Zajistěte svému psovi vyváženou stravu, která podporuje jeho imunitní systém a minimalizuje rizikové reakce.
 • Omezení styku s alergenem: Pokud víte, že váš pes má alergie na určité látky, snažte se minimalizovat jeho styk s tímto alergenem.
 • Pravidelné prohlídky u veterináře: Pravidelné návštěvy veterináře mohou pomoci odhalit potenciální problémy včas a zahájit léčbu dříve.
 • Vakcinace: pravidelné očkování proti infekčním onemocněním, která způsobují rýmu.
 • Omezení kontaktu s nemocnými psy: Pokud víte, že v okolí jsou nemocní psi, snažte se omezovat kontakt vašeho psa s nimi, abyste minimalizovali riziko infekce.

 stastny_pes

Naše tipy pro posílení imunity u psů:

https://www.alergickypes.cz/liver-tonic-ochrana-a-regenerace-jater/

https://www.alergickypes.cz/lichorerisnice/

https://www.alergickypes.cz/soil-sea-prebiotika-a-probiotika-pro-psa/

https://www.alergickypes.cz/phyto-synergy-100--cisty-morsky-fytoplankton/

https://www.alergickypes.cz/vyhledavani/?string=cbd

Vyrážky na kůži u psů

Proč psi trpí vyrážkami na kůži a jak jim pomoci?

Pes je nejlepším přítelem člověka ale stejně jako my, mohou i oni čelit různým zdravotním problémům včetně vyrážek na jejich kůži. Vyrážky mohou být pro psy nepříjemné a také nepohodlné. V tomto článku si povíme, proč se u psů mohou objevit vyrážky na kůži a jak jim předcházet nebo jak je odstranit.

VYRAZKY_U_PSU

Příčiny vyrážek na kůži u psů:

 • Alergie: Psi mohou trpět alergiemi na potravu, okolního prostředí (pyl, roztoči) nebo alergie na bleší kousnutí. Alergická reakce může způsobit vyrážky a svědění.
 • Kontaktní dermatitida: U psů se mohou objevit vyrážky po kontaktu s dráždivými látkami, jako jsou šampony, dezinfekční prostředky nebo jiné chemikálie.
 • Infekce: Bakteriální nebo plísňové infekce kůže mohou způsobit vyrážky, zánět a svědění.
 • Vši a blechy: Paraziti jako jsou blechy a vši psí, mohou způsobit kožní podráždění a vyrážky.
 • Kousnutí hmyzem: Některé druhy hmyzu mohou psa kousnout, což může vést k místnímu otoku a vyrážkám.
 • Stres: Stres nebo úzkost mohou mít vliv na imunitní systém psa a způsobit kožní problémy, včetně vyrážek.

VYRAZKY_U_PSU_1

Jak předcházet vyrážkám u psů:

 VYRAZKY_U_PSU_3

Jak můžete pomoci psovi s vyrážkami na kůži ?

Pokud si všimnete vyrážek nebo kožních problémů u psa, měli byste navštívit veterináře. Veterinární lékař provede důkladnou prohlídku a může doporučit následující kroky:

 Vyrazky_na_kuzi

Nezapomeňte, že každý pes má individuální potřeby a také odlišnou reakci na léčbu. Proto je nejdůležitější hledat příčinu a následně pak stanovit danou léčbu či stravovací dietu.

Sledováním zdraví a pohody vašeho psa můžete předcházet vzniku vyrážek na  jeho kůži a zajistit, že váš čtyřnohý kamarád bude mít šťastný a zdravý život.

Bolesti kloubů u psů

Alergické reakce u psů a vliv na jejich klouby: Jak předcházet bolesti a nepohodlí

Alergie u psů jsou relativně běžným zdravotním problémem, který může způsobit nejen kožní a respirační potíže, ale také ovlivňují klouby a pohybový aparát vašeho psa. Bolesti kloubů jsou často spojeny s alergickými reakcemi, které mohou snižovat kvalitu života a pohybovou aktivitu psa.

V tomto článku se podíváme na spojení mezi alergiemi a bolestmi kloubů u psů a jak můžeme předcházet a zamezit nepříjemným následkům.

I. Alergické reakce u psů a jak poznat, že na ně trpí:

Alergie u psů mohou být způsobeny různými faktory, včetně potravin, pylu, roztočů, blech nebo určitých chemikálií. Některé z nejčastějších příznaků alergií u psů zahrnují:

 • Svědění a škrábání kůže
 • Časté olizování tlapek nebo břicha
 • Vyrážky, zarudnutí nebo zánět kůže
 • Podrážděné okolí očí, nebo nadměrné slzení
 • Kýchání a kašel
 • Hlenovité až krvavé průjmy

PES_KULHÁ

II. Vliv alergie na klouby psa:

Když pes trpí na alergie, jeho imunitní systém je poblázněný a většinou dochází k zánětlivým procesům v těle. Zánět může postihnout i klouby, což vede k artritidě nebo k eskalaci již existujících kloubních problémů. U psů se může vyskytnout jak alergická reakce na samotný kloub (alergická artritida), tak i zánět kloubů způsobený celkovým zánětlivým procesem v těle.

III. Jak předcházet bolestí kloubů způsobenými alergiemi:

 • Včasná diagnóza: Při podezření na alergii nebo bolesti kloubů u psa je nejdůležitější včasná návštěva veterinárního lékaře. Veterinář provede důkladné vyšetření aby určil příčinu problému a doporučí vhodnou léčbu.
 • Léčba alergií: Bohužel alergie je v mnoha případech neléčitelná. Správná diagnóza a určení problému může alergie snížit a zánět v těle psa tak minimalizovat.
  V případě potravinové alergie, jakmile vyloučíte danou složku z jídelníčku, tak by mělo dojít k celkové nápravě.
  Konkrétní postižené místo (klouby) je třeba léčit veterinárně, aby došlo k rychlejší nápravě a zbavení se tak akutní bolesti. 
 • Dieta a životní prostředí: Některé alergie mohou být způsobeny potravinami nebo látkami v okolním prostředí. Změna stravy nebo minimalizace kontaktu s alergeny může pomoci snížit alergickou reakci.

Pokud si nevíte rady jaké krmivo vybrat, pak využijte našeho formuláře a my Vám s tím pomůžeme https://www.alergickypes.cz/jidelnicek-na-miru/

 •  Podpora kloubního zdraví: Prevence je vždy lepší než léčba. Dodávání doplňků obsahujících glukosamin a chondroitin může pomoci chránit před zánětem. Jen pozor na příliš syntetické doplňky, které tělo hůře využije. V takovém případě je pro tělo využitelnost jen 20% 

Náš TIP: https://www.alergickypes.cz/stazmedical-dog-chondro/

 • Fyzická aktivita a váha: Udržování psa aktivního, ale bez nadměrného namáhání kloubů, je důležité pro jeho kloubní zdraví. Dbejte na to, aby váha vašeho psa byla v optimálním rozmezí, tím se sníží riziko přetížení kloubů.

PES_KLOUBY_BEH

Závěrem:  Alergie u psů mohou způsobit bolesti kloubů a záněty, které ovlivní jejich pohybovou schopnost a celkovou kondici. Správná diagnóza, léčba alergií a podpora kloubního zdraví jsou klíčové k minimalizaci nepříjemných následků alergií na klouby vašeho psa.
S pravidelnou péčí, vhodným životním prostředím a správnou výživou můžete zajistit, že váš pes bude žít šťastný a zdravý život bez nepohodlí způsobených alergiemi.

PES_PANICKA

Doplňky stravy pro snížení zánětu v těle a lepší pohyblivost

https://www.alergickypes.cz/stazmedical-dog-chondro/

https://www.alergickypes.cz/phyto-synergy-100--cisty-morsky-fytoplankton/

https://www.alergickypes.cz/soil-sea-prebiotika-a-probiotika-pro-psa/

https://www.alergickypes.cz/belcando-agil-tabs/

https://www.alergickypes.cz/vyhledavani/?string=cbd

https://www.alergickypes.cz/lichorerisnice/