POZOR AKCE: granule FARM FRESH 15 kg + 2kg ZDARMA granule FARM FRESH 12 kg + 1,5 Kg ZDARMA jen do konce dubna nebo do vyprodání :)

Bolesti kloubů u psů

Alergické reakce u psů a vliv na jejich klouby: Jak předcházet bolesti a nepohodlí

Alergie u psů jsou relativně běžným zdravotním problémem, který může způsobit nejen kožní a respirační potíže, ale také ovlivňují klouby a pohybový aparát vašeho psa. Bolesti kloubů jsou často spojeny s alergickými reakcemi, které mohou snižovat kvalitu života a pohybovou aktivitu psa.

V tomto článku se podíváme na spojení mezi alergiemi a bolestmi kloubů u psů a jak můžeme předcházet a zamezit nepříjemným následkům.

I. Alergické reakce u psů a jak poznat, že na ně trpí:

Alergie u psů mohou být způsobeny různými faktory, včetně potravin, pylu, roztočů, blech nebo určitých chemikálií. Některé z nejčastějších příznaků alergií u psů zahrnují:

 • Svědění a škrábání kůže
 • Časté olizování tlapek nebo břicha
 • Vyrážky, zarudnutí nebo zánět kůže
 • Podrážděné okolí očí, nebo nadměrné slzení
 • Kýchání a kašel
 • Hlenovité až krvavé průjmy

PES_KULHÁ

II. Vliv alergie na klouby psa:

Když pes trpí na alergie, jeho imunitní systém je poblázněný a většinou dochází k zánětlivým procesům v těle. Zánět může postihnout i klouby, což vede k artritidě nebo k eskalaci již existujících kloubních problémů. U psů se může vyskytnout jak alergická reakce na samotný kloub (alergická artritida), tak i zánět kloubů způsobený celkovým zánětlivým procesem v těle.

III. Jak předcházet bolestí kloubů způsobenými alergiemi:

 • Včasná diagnóza: Při podezření na alergii nebo bolesti kloubů u psa je nejdůležitější včasná návštěva veterinárního lékaře. Veterinář provede důkladné vyšetření aby určil příčinu problému a doporučí vhodnou léčbu.
 • Léčba alergií: Bohužel alergie je v mnoha případech neléčitelná. Správná diagnóza a určení problému může alergie snížit a zánět v těle psa tak minimalizovat.
  V případě potravinové alergie, jakmile vyloučíte danou složku z jídelníčku, tak by mělo dojít k celkové nápravě.
  Konkrétní postižené místo (klouby) je třeba léčit veterinárně, aby došlo k rychlejší nápravě a zbavení se tak akutní bolesti. 
 • Dieta a životní prostředí: Některé alergie mohou být způsobeny potravinami nebo látkami v okolním prostředí. Změna stravy nebo minimalizace kontaktu s alergeny může pomoci snížit alergickou reakci.

Pokud si nevíte rady jaké krmivo vybrat, pak využijte našeho formuláře a my Vám s tím pomůžeme https://www.alergickypes.cz/jidelnicek-na-miru/

 •  Podpora kloubního zdraví: Prevence je vždy lepší než léčba. Dodávání doplňků obsahujících glukosamin a chondroitin může pomoci chránit před zánětem. Jen pozor na příliš syntetické doplňky, které tělo hůře využije. V takovém případě je pro tělo využitelnost jen 20% 

Náš TIP: https://www.alergickypes.cz/stazmedical-dog-chondro/

 • Fyzická aktivita a váha: Udržování psa aktivního, ale bez nadměrného namáhání kloubů, je důležité pro jeho kloubní zdraví. Dbejte na to, aby váha vašeho psa byla v optimálním rozmezí, tím se sníží riziko přetížení kloubů.

PES_KLOUBY_BEH

Závěrem:  Alergie u psů mohou způsobit bolesti kloubů a záněty, které ovlivní jejich pohybovou schopnost a celkovou kondici. Správná diagnóza, léčba alergií a podpora kloubního zdraví jsou klíčové k minimalizaci nepříjemných následků alergií na klouby vašeho psa.
S pravidelnou péčí, vhodným životním prostředím a správnou výživou můžete zajistit, že váš pes bude žít šťastný a zdravý život bez nepohodlí způsobených alergiemi.

PES_PANICKA

Doplňky stravy pro snížení zánětu v těle a lepší pohyblivost

https://www.alergickypes.cz/stazmedical-dog-chondro/

https://www.alergickypes.cz/phyto-synergy-100--cisty-morsky-fytoplankton/

https://www.alergickypes.cz/soil-sea-prebiotika-a-probiotika-pro-psa/

https://www.alergickypes.cz/belcando-agil-tabs/

https://www.alergickypes.cz/vyhledavani/?string=cbd

https://www.alergickypes.cz/lichorerisnice/