Trápí psa ALERGIE?

Jak se projevuje alergie u psa?

Alergie je definována jako přehnaná reakce imunitního systému na látky, tzv. alergeny, se kterými přicházíme do kontaktu.

Většina potravinových alergií u psů vzniká jako přehnaná reakce imunitního systému na bílkoviny. Ať už ty živočišné (maso) nebo rostlinné (obiloviny a s nimi spojený lepek).

Za vznik alergie u psa je zodpovědný imunitní systém. Proto alergii nelze úplně odstranit. Na druhou stranu, potravinová intolerance se může měnit v průběhu života a je ji možné eliminovat. 

Přestože alergii nelze “vyléčit”, díky správně nastavenému jídelníčku lze psovi ulevit od nepříjemných projevů alergie. 

Alergie se u psů mohou projevovat jako: 

  • průjem, 
  • zvracení, 
  • zánětlivá onemocnění uší a očí,
  • slzení očí a rýma,
  • svědění kůže a nadměrné škrábání,
  • vypadávání srsti, 
  • nebo nadměrné čištění a vykusování pacek. 

 

Alergie je ve většině případů dědičná záležitost. Proto může alergie začít provázet štěně už od brzkého věku. 

Nejčastěji se ale alergie u psa projeví okolo 1.-2. roku života. Vyloučit ale samozřejmě nemůžeme ani to, že se alergie projeví u zdravého psa i v pokročilejším věku. 

 

Jak tedy u psa poznat rozdíl mezi “nevolností” a projevem alergické reakce? 

Rozdíl mezi běžnou nevolností a alergickou reakcí může být u psa obrovský. Průjmy způsobené alergií mohou nést stopy krve, u silných alergií mohou být zcela krvavé. 

Alergická reakce se u psa také může projevit v podobě otoků na čenichu a tlamě, nebo zčervenání kůže. 

 

Chcete-li ulevit svému psímu parťákovi od nepříjemných projevů alergie, pojďme společně zjistit, které složky v potravě mu způsobují problém. 

Díky intolerančnímu testu nebo jídelníčku na míru jsme společně schopni pomoci vašemu psovi od alergických reakcí a navrátit mu do psího života radost. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení